Rakettahi ja köetav savidiivan iseehitajatele 
Prindi leht  

Kõigile jõukohane ehitada! Ahi, mis võib kütta massiivseid põrandaid, diivane, seinu! Tule õpi kuidas tuld juhtida nii, et ühest halust saab rohkem sooja tuppa- efektiivse rakettahju ehitamist. Kursusel valmistame  rakettahju ja soojust salvestava ümara diivani (leso).  Lihtsat rakettahju ja soojust salvestavat diivanit on võimalik valmistada mõne nädalavahetusega. Rakettahju tuumaks on J-kujuline põlemistunnel, mis võimaldab saavutada väga kõrgeid põlemistemperatuure (ca 1000 C). Tänu efektiivsele põlemisele kulub vähem puid ja põlemise saadused on puhtad (H20 ja CO2). Rakettahju on võimalik väga madala eelarvega ja kiiresti valmistada omamata seejuures pottsepa haridust.

Millal? Kus?
17-19.mai 2013 , Tartu.

Osalustasu: 60EUR

Töötamisviis koolitusel:
Koolituse käigus õpime tundma põlemise protsessi, vaatleme tuld. Koolituse käigus valmistame ka ühe rakett-ahju kolde osa ja valmistame ümara  leso savi-liiva, telliste ja maakividega.Õpime oma jalgadega valmistama savi-liiva-põhu segu (cob) ja voolime saadud segu kätega ahjuks. Kui jõuame teeme ahju ka tule.Viimase päeva pärastlõunal, alates kella 15.00-st on osalejatel võimalus kutsuda sugulasi ja sõpru uudistama seminaril tehtut. Viime läbi neile rakett-ahju demonstratsioone.

Koolitaja:
Jaanus Viese.
Töötubade läbiviija Jaanus Viese on endine tallinlane, kes rajas enda perega kodu Tallinnast 285km kaugusele Piusa Ürgorgu. Endisele taluasemele rajatud kodus on kasutatud mitmeid alternatiivseid lahendusi - palkseinad, põhupaki-cob seinad, liivakoti vundamendid, rakettahjud, kuppel leivaahjud, lambavailla soojustus, alternatiivsed tuuletõkked, sõnnikukorhvid jne. Jaanus on loodusehitusega tegelenud aastast 2004. Läbiviinud arvukalt loodusehituse seminare ja talguid (savi ja põhuehitus, liivakoti vundamendid, rakettahjud, leivaahjud). Lisaks loodusteadusik haridus, grupi juhtimise kogemus aastast 1998. Loodusliku kodu planeerimist õppinud korduvalt Ianto Evansi juures, kes on loodusehituse maailmas üks tuntumaid lihtsa loodusliku kodu tehnikate katsetaja. Jaanus on täiendanud enda krohvialaseid teadmisi meistrite Bill ja Athena Steen meistrikursusel. Llisaks veel ahjude ja muude küttekollete teadmised Tallinna Ehituskoolist.

Registreerimine ja info:
E-Mail: jaaaru@gmail.com, Jüri Reemann.

NB! Soovitame registreerida koheselt, kui tunned osalemise soovi. Gruppi mahub maks 12 osalejat.